Romantiškas Vilniaus senamiestis

Ant vienos iš darbo kambario sienų klientai norėjo matyti paveikslą su viena iš Vilniaus senamiesčio gatvelių. Buvo renkamasi iš kelių gražiausių, dekoratyviausių ir ypač jaukią atmosferą turinčių gatvelių, galiausiai paveikslui pasirinkta Literatų gatvelė, su meno galerija po atviru dangumi.

 

Klientai pageidavo nutapytą gatvelės vaizdą matyti sepijos atspalvio, giminingo darbo kambaryje esantiems baldams. Taip pat miesto peizažui buvo sukurta romantiška nuotaika: kai kurios senų, aptrupėjusių pastatų sienos buvo apaugintos vijokliais, ant namų palangių atsirado vazonėliai su žydinčiomis gėlėmis, taip pat prie vieno pastato sienos teptuko pagalba buvo pastatytas dviratis su gėlių krepšeliais - žavi dekoro detalė, dažnai matoma puošiant senamiesčio eksterjerą ir į akį kritusi patinkanti namų šeimininkei.

 

 

Dar mokydamasi Vilniaus Dailės Akademijoje, kasdien į paskaitas ir po jų namo keliaudavau būtent Literatų gatve. Tad tapant kiekvieną smulkią detalę buvo be galo smagu mintimis grįžti į gražius prisiminimus.