Sienų tapyba nestandartinėse erdvėse - originalu ir funkcionalu

Sienų tapyba - originalus ir nesudėtingas būdas pagyvinti ir atgaivinti pabodusią erdvę. Piešinys ant sienos ar lubų sukurtas pagal individualius kiekvieno žmogaus poreikius yra lengvai stilistiškai ir spalviškai pritakomas prie erdvės.

Kasikiniai sienų dekoravimo būdai (tapetai ir foto tapetai, tinko dekoras, akcentinis dažymas) ne visuomet pasiteisina nestandartinėse erdvėse. Pvz., dekoruojant namo laiptinės zoną tinko dekoru ir dažant neretai susiduriama su problema, kad siaura ir aukšta laiptinės erdvė perkraunama ir apsunkinama, žvelgiant į įrankiais suformuotą faktūrą iš arti, ji atrodo grubiai, tapeto ar fototapeto motyvas gali būti netinkamo aukščio ar pločio, spauzdinto tapeto raštų atspalvis gali neatiti girindlenčių ar kitų elementų atspalvio.

Individualiai sukurtas piešinys gali "augti" siauroje ir aukštoje erdvėje, piešinio motyvų spalvos gali būti pritaikomos prie tokių elementų, kaip turėklai ar laiptų pakopos. Patartina daugiau pieštų elementų komponuoti vidutinio žmogaus ūgio aukštyje - laiptinės sienos greitai nusitrina ir apsičiupinėja, piešti elementai tai maskuoja.

 

Unikalus piešinys suteikia erdvei individualumo, ar tai būtų lengvas grafikos vaizdas, švelnūs augaliniai motyvai, ar moderni abstrakcija. Piešiniu gali būti dengiamas bet koks paviršius, svarbu parinkti tinkamą atlikimo tecniką - tiek lygi, tiek grublėta siena interjere gali tapti meno kūriniu nepaisant tokių kliūčių, kaip sieniniai šviestuvai, nišos, kiti architektūriniai elemantai, įsukti varžtai, jungikliai ar laidai, kurie įprastai trukdytų tiek estetiškai, tiek kokybiškai sieną dengti tapetu.