Kaip suplanuoti svetainės erdvės erdvę

Svetainė -  viena svarbiausių erdvių mūsų namuose. Čia "verda" visas mūsų gyvenimas, joje ilsimės, priimame svečius, švenčiame šventes, neretai, turįdami vieną bendrą erdvę su virtuve, pietaujame ar vakarieniaujame. Neretai ši erdvė tampa perklauta, kai joje bandome sutalpinti viską. Taigi susiduriame su klausimu, kaip racionaliai išplanuoti svetainės erdvę, tuo pačiu subtiliai apjungti jaukumą su racionalumu.

Erdvės planavimą siulytume pradėti išskiriant pagrindines svetainės erdvės funkcijas. Apgalvokite, kiek žmonių dažniausiai naudosis svetainės erdve. Išskirkite virtuvės, valgomojo, poilsio zonas (jei virtuvė ir svetainė "dalinasi" viena erdve). Jei, įvertinus svetainės plotą, yra galimybė, patartina virtuvės zoną komponuoti nišoje, "kišenėje" Taip maisto ruošimo erdvę šiek tiek atskirsite, ji nebus tiesiogiai matoma iš poilsio zonos, taigi turėsite estetiškesnį erdvės rezultatą, tuo pačiu  virtuvėje gaminantis šeimos narys vistiek galės bendrauti su poilsio zonoje likusia šeima ar draugais.

Numatykite vietą valgomojo stalui ir minkštiesiams svetainės baldams. Juos renkantis svarbu nutarti, kiek žmonių dažniausiai naudosis šia erdve. Stambūs baldai neturėtų blokuoti praėjimo, t.y. stovėti "ant kelio", taigi iš karto apgalvokite, kokiomis kryptimis dažniausiai vaikčiosite. Pozicionuojant minkštuosius svetainės baldus, kuria žiūrėsite sėdėdami ant jų. Ar tai būtų židinys, didelis akvariumas, meno kūrinys, o gal tiesiog televizorius. Nesistenkite sutalpinti šių elementų į "vieną krūvą", vizualinius centrus patartina išdėstyti skirtingose svetainės dalyse. Jei įrengsite televizoriu virš židinio bus sunku sukoncentruoti dėmesį tiek į vieną, tiek į kitą: žiūrint televizorių dėmesį blaškys mirgančios liepsnos židinyje, tuo pačiu bus sunku atsipalaiduoti ir užsimiršti žvelgiant į ugnį židinyje, kai tame pačiame vizualiniame centre matysite staigiai besikeičiančius vaizdus  televizoriaus ekrane.

Tolimesnis žingsnis svetainės erdvės planavime būtų išsirinkti stilistiką. Tai gai būti tiek minimalizmas, modernas, industrinis ar skandinaviškas stiliai, tiek moderni klasika, klasika ar net eklektika.

Parinkite grindų dangą. Prie jos galite derinti palanges, priklausomai nuo pasirinktos stilistikos, duris. Patartina rinktis aukštesnės klasės grindų dangą, jos bus ilgaamžiškesnės, grindų dangos keitimas įrengtuose, gyvenamuose namuose bus sudėtingas, tuo pačiu ir brangus.

Suplanuokite lubų sprendimą ir apšvietimą. Apšvietimą numatykite kiekvienai zonai, jis turėtų būti funkcionalus ir komfortiškas. Jaukesnį erdvės rezultatą pasieksite rinkdamiesi šiltesnio atspalvio apšvietimą.

Galiausiai pasirinkite sienų dekoro sprendimą. Tai gali būti tiek dažymas, tiek tapetai, dekoratyvinės plokštės, akmuo, plytos, tapyba ant sienų, faktūrinis tinkas ar gobelenas.

Pabaigai palikite dekoratyvines detales, kaip paveikslai, kilimas, fotografijos, suvenyrai ir t.t. Nepersistenkite vienoje erdvėje bandydami išdėstyti visas smulkmenas ir dekoro elementus. Jei norite visas jas matyti svetainės erdvėje, pabandykite joms išskirti atskirą vietą.