Kaimo džiaugsmai Anykščiuose

Gražaus ir nuostabiais vaizdais turtingo Anykščių miestelio apylinkėse galite rasti "Anūkio" gyvąjį muziejų.  Mylinčių ir puoselėjančių savo kraštą anykštėnų sodyba - ūkis yra atvira visiems lankytojams. Ūkyje gyvena apie šimtą gyvūnų, su kuriais lankytojai kviečiami susipažinti, pasivaikščioti po teritoriją. Norėdami pagyvinti pagrindinį "Anūkio" sodybos pastatą šeimininkai nutarė fasadą papuošti piešiniais.

Ryškiaspalvis piešinys, vaizduojantis visas gyvūnų rūšis gyvenančias "Anūkyje" atsirado atsirado pagrindinio pastato priekinėje dalyje. Nuotaikingas piešinys suteikia gyvybės, ryškios spalvos sukuria linksmą amžinos vasaros emociją, kuri tęsis visus metus. Iš tiesų su nekantrumu laukių žiemos, kai balto sniego pusnynuose žydės milžiniškos rugiagėlės ir rusmenės..

Piešinyje, lyg kokie Brėmeno muzikantai, į vieną būrį subėgę ir net sulipę vieni kitiems ant kupros pozuoja arklys, ožka, višta, avis, hailendas, triušis, katė ir ūkio šeimininkų numylėtinė vokiečių aviganė Ara.

Gyvūnai sutūpę milžiniškų pievų augalų fone, lyg kokios pasakos gyventojai. Jei apsilankysite sodyboje, drąsiai stabtelėkite įsiamžinti šioje draugiškoje ir spalvingoje kompanijoje, ką baigusios piešti padarėme ir mes! 

Na o piešiant "Anūkyje" laikas bėgo lyg per kokias vasaros atostogas kaime. Vaikystėje su lašeliu pavydo klusydavausi klasės draugų pasakojimų apie nuotykius, patirtus per vasaros atostogas, leidžiamas kaimuose miegant ant šieno, lesinant vištas, žaidžiant su katinais. Štai ir atsirado galimybė pabėgti nuo miesto šurmulio: rytais į darbus žadindavo giedantys gaidžiai, o dienos bėgyje piešdamos klausydavomės viso ožkų ir avių ansamblio, nereikėdavao nei radijo, nei ausinuko.. Džiaugėmės saule, grynu oru, buvimu gamtoje, darant tai, ką abi taip mėgstame.

Piešinių kompoziciją ant ūkio fasado papildė "Anūkio" logotipo dalis - užrašas, kartu su oželiu ir avinėliu, aplink pastatą esančius langus papuošė dekoratyvūs apvadai.

Visuomet buvau įsitikinusi, kad kelionės praplečia mūsų akiratį. Tai ką pamatome, nuotykiai kuriuos patiriame, ką paragaujame ar išgirstame, viskas nugula kažkur į pasamonę, o vėliau iš to kyla netikėčiausios idėjos. Štai "Anūkio" šeimininkai iš kelionės po Austrijos miestelius, parsivežė mintį apie piešiniais "įrėmintus" namų langus. Tokie dekoratyvūs rėmeliai, puošti ornamentais, faktūromis, augalais, paukščiais ir net gyvūnais labai populiarūs ne tik šios šalies didmiesčiuose, bet ir mažesniuose miesteliuose ar kalnų kaimeliuose. Juk žmonės, mylintys savo namus, nori juos puošti ir puoselėti nesvarbu, kur begyventų..

Taip kelionių įspūdžiai virto piešiniais. Dekoratyvius, šiltų spalvų rėmelius viršuje pagyvina spalvingos aguonų, pasiskolintų iš pagrindinio fasado piešinio, karūnos. Taip langus įrėminantys piešiniai stilistiškai apjungiami su pagrindiniu piešiniu.

Džiaugėmės nuotykiais kaime ir piešėme su dailininke Smilte Jablonskyte. Didelis ačiū Smiltei už kruopštumą ir gerą nuotaiką!